
LANDELIJK – Het lijkt erop dat er op een aantal plekken in de regio een einde gaat komen aan een lange periode van droogte. Al is de kans op flinke regenval in de provincie Overijssel (nog) erg klein, her en der zou volgens het KNMI lokaal een bui kunnen ontstaan.
Rijkswaterstaat waarschuwt dat als er lokaal wat regen valt, het lokaal mogelijk ook glad kan worden. In periode van droogte kan vuil zich op de weg ophopen, bijvoorbeeld olie- of rubberresten. Gaat het vervolgens na een langere periode weer voor het eerst regenen? Dan kan vocht in combinatie met de vuilresten voor een gladde laag op het asfalt zorgen. Dit heet zomergladheid.
Vooral bij een lichte regenbui kan het glad zijn op de weg, omdat de gladde laag dan minder snel wordt weggespoeld door de regen. Ook bij een flinke bui kan er sprake zijn van gladheid, maar dan kortstondiger, omdat de gladde laag dan sneller van het wegdek spoelt.
Wees extra alert als je op pad gaat en pas je rijstijl aan de omstandigheden aan:
-Houd extra afstand tot je voorligger.
-Pas indien nodig je snelheid aan en wissel niet onnodig van rijstrook.
-Wees je bewust van een langere remweg.