Chinook Defensie ingezet bij grote brand afvalverwerker Twence in Hengelo

Foto: @VNOGregio

Vanmorgen rond 10.45 uur is een Chinook van Defensie aangekomen in Hengelo om de brandweer te ondersteunen bij het blussen van de grote brand bij afvalverwerker Twence.

Bij de afvalverwerker brak zaterdagavond rond 23.00 uur brand uit in een berg afval van ongeveer 200 x 100 meter en 20 meter hoog. De rook veroorzaakt stankoverlast in grote delen van Overijssel. De stank is vooral hinderlijk, maar niet schadelijk voor de gezondheid, laat de brandweer weten.

Om nu het vuur zo snel mogelijk onder controle te krijgen, wordt een Chinook van Defensie ingezet. De blushelikopter neemt 10.000 liter water mee in een bucket. Het water wordt uit het Rutbekerveld bij Enschede gehaald.

Door de hoeveelheid water komt er ook een sterkere geur vrij bij de brand. Bij hinder adviseert de brandweer ramen en deuren te sluiten en de ventilatie uit te schakelen. De brandweer verwacht dat het vuur rond 15.00 uur redelijk gedoofd is.